Ko nozīmē dzīvot kopā ar malamutu?

     Malamuts ir skaists un gudrs suns, taču daudzi no viņiem nonāk patversmēs, jo nav tādi, kādus viņu saimnieki ir gaidījuši. Nesteidzaties un painteresējaties par šo šķirni vairāk pirms to nopērkat.  Visiem patīk, kā malamuts izskatās, bet ne visi spēs ar viņu sadzīvot.

Daudzi cilvēki domā, ka malamuti ir stulbi un nav apmācāmi, bet tā nav taisnība. Vienīgi viņu neatkarīgā daba un vēlme dominēt padara apmācību par izaicinājumu. Viņi ļoti ātri apgūst dažādas komandas. Malamuta saimniekam ir jābūt radošam un jāatrod dažādi veidi kā motivēt suni paklausīt. Ja treniņa process nebūs interesants, viņam kļūs garlaicīgi un zudīs motivācija darboties kopā ar saimnieku.

Lielākā motivācija malamutam būt teicamniekam ir ēdiens. Viņi būs gatavi darīt visu, lai tikai dabūtu našķīti. Malamuti ir apmācāmi tikai ar pozitīvām metodēm, katru paklausibu atlīdzinot ar kārumu un ovācijām. Malamuti bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem izrevidēs Jūsu atkritumus, ja tie tiks atstāti suņiem sasniedzamā vietā.

Viņi ir ļoti spēcīgi. Pastaigājoties ar Malamutu no malas izskatās, ka viņš čensas pastaigā izvest saimnieku nevis otrādi. Ja gadīsies pastaigā ieraudzīt kādu kaķīti vai jebkādu citu dzīvnieciņu, tas jūsu mīlulī pamodinās velmi tikt viņam klāt. Līdz ar to pastaigu padarot kā lielu izaicinājumu. Viņiem patīk vilkt un tādēļ nebūs viegli viņiem iemācīt doties lēnā pastaigā.

Kad būs spalvu mešanas periods, tad tās būs tik daudz, ka varēsi baudīt savā rīta kafijā un nēsāt tās kā rotājumu savam darba apģērbam. Labā ziņa ir tā, ka no viņu vilnas var savērpt dziju siltām vilnas zeķītēm. Malamuti kažoku maina reizi sezonā. Tu gribēsi viņu izķemmēt biežāk, līdz viņam nebūs nekā, kas nāktu ārā, bet tas nav iespējams. Malamutu ir nepieciešams ķemmēt 2-3 reizes nedēļa ap 5-10 min, lai tā kažogs izskatītos labi un nerastos ādas problēmas.

Tie ir labi racēji, kas spēs jūsu pagalmu padarīt līdzīgu kara laukam. Līdz ar to ir nepieciešams kārtīgs voljērs, lai malamuti bez jūsu ziņas nevarētu doties iekarot pasauli.

Bet kā draugs, gudrs kompanjons, suns, kurš ciena pārliecinātību un ļoti labi saprotas ar bērniem, skaistajam Aļaskas Malamutam nav līdzīgu.

Kucēnus pēc iespējas agrāk ir jāsocializē ar citiem suņiem, lai pieaudzis viņš nebūtu agresīvs. Mazus būdamus malamutus ir jāradina pie jaunām situācijām: cilvēkiem, dzīvniekiem, visādiem trokšņiem, mašīnām, lai pieaudzis suns spētu bez stresa uztvert apkārt notiekošo.Tā ir svarīgākā sastāvdaļa, lai izvairītos no dažām problēmām. Labākais treniņš kucēnam ir atkārtošana. Tas prasīs daudz pacietības un mazu kripatiņu humora. 🙂

Citi saimnieki saka, ka Malamuti nav labi mājas suņi. Tu vienkārši esi runājis ar slinkiem saimniekiem, kas negrib censties iemācīt kucēnam kā pareizi uzvesties iekštelpās. Daudzi cilvēki tur Malamutus ārā, jo viņiem kažoks tam ir paredzēts, bet ja jautāsi, tad visdrīzāk viņš gribēs būt tuvāk ģimenei. Noskumis Malamuts var būt īsts “suņa nagla”, jo māk labi gaudot, rakties un izbēgt no iežogojumiem.

Mājas suņi ir klusi. Tie pārsvarā izbauda mieru un gulšņa, kur ienāk prātā. Viņi labi spēj nogurķot visu dienu, līdz brīdim, kad Tu tos paņemsi kādā garākā pastaigā vai izbraucienā ar riteni. Noguris malamuts ir labs malamuts 🙂

Viņam noteikti paliks garlaicīgi, tādēļ ir nepieciešamas kaste visādu rotaļlietu, lai viņš var izpausties, kamēr esi aizņemts, vai neesi mājās. Malamuts iespējams saplosīs rotaļlietas, bet tas ietaupīs tev pāris mēbeles. Malamuti tīri labi tiek galā arī ar siltāku klimatu, ja tiem ir iespēja tikt kādā ēnainākā vietā vai kondicionētā telpā, pagrabstāvā, kur tas spēs atdzesēties.

Malamuti ir darba suņi un būs priecīgi, kad jūs ar viņiem nodarbosieties. Tev ir jādomā par to, kā nodarbināsi savu Malamutu. Viņš būs priecīgs pakot līdzi nepieciešamās lietas pārgājienam un doties pastaigā ar jums, vilkt ragavas vai ratus, skriet pa priekšu vai blakus ritenim. Dažiem patīk peldēt, spēlēties ar bērniem, skriet tev līdzi, kad slēposi. Vecāks suns būs priecīgs doties ar tevi pastaigās vai izbraucienos ar mašīnu.

Ja no bērnības audzināti kopā, malamuti ar kaķiem satiek tīri labi. Vislabāk ir paņemt vispirms kaķi un tad malamutu. Malamuti vienmēr ir jātur pie pavadas, jo viņi nespēj atturēties no iespējas dzīties pakal pelei, kaķim vai kādam citam dzīvnieciņam.

Bet ticiet man. Tā ir skaista un karaliska suņu šķirne. Un 100% piemērota tev, ja gribi dzīvot aktīvu dzīvi.