• Pirmā grāmata, ko nopirkām, bija par suņu apmācību tikai ar pozitīvām metodēm  “The Dog Whisperer” by Paul Owens. Šī grāmata ir angļu valodā. Abu malamutu apmācībā izmantojām lielāko daļu šajā grāmatā aprakstītās metodes.

Oficiālā mājas lapa ir http://originaldogwhisperer.com/.

Ir pieejami vairāki bezmaksas video, kas iepazīstina, kā Pauls Owens strādā ar suņiem – https://originaldogwhisperer.com/videos/. Iesaku noskatīties.

 

 

 

 

Kad mūsu ģimenē ienāca otrs malamuts, secinājām, ka mēs vēl ļoti daudz nezinām par suņiem un par viņu savstarpējām attiecībām. Mēs sapratām, ka mums “jārokas” daudz dziļāk un jāizprot katrs malamuts, lai draudzīgi visi kopā varētu sadzīvot:) Nākamās grāmatas, kuras šobrīd lasām, ir:

  • “Malamute man” by Joe G.Henderson

51Z3fUugjZL._SX322_BO1,204,203,200_Lieliska iespēja iepazīt cilvēku un viņa suņus, kurš ar aļaskas malamutiem iet garās ekspedīcijās pa Arktikas plašumiem. Autors dalās ar savām atziņām par to, kā izveidot spēcīgu suņu komandu un nezaudēt suņos vēlmi strādāt.

 

 

 

 

  • “Dog driver” by Miki and Julie Collins

51SAabapFKL._SX324_BO1,204,203,200_ Kad lasīju šīs grāmatas aprakstu pirms izlemt, vai to iegādāties internetā, mani uzrunāja autoru teiktais, ka viņi šo grāmatu ir uzrakstījuši suņu dēļ ne saimnieku dēļ 🙂      Nodomāju, ka tad noteikti šai grāmatai ir jābūt noderīgai:)

 

 

 

 

  • Bērniem noteikti patiks grāmata “AKIAK” by Robert J. Blake.

61x9bRtXrCL._SX400_BO1,204,203,200_ Šis ir brīnišķīgs, iedvesmojošs stāsts par drosmīgo malamutu Akiak, kurš palīdzēja savai komandai uzvarēt Iditarod sacensībās.

 

 

 

 

 

  • “Saruna suņu valodā”, Džena Fennela

saruna-sunu-valoda Mums patīk lasīt grāmatas par to, kā cilvēki ar pozitīvām metodēm spēj izveidot harmoniskas attiecības ar saviem suņiem. Tikko izlasām kādu jaunu metodi, kuru vēl neesam izmēģinājuši un kura mums šķiet pieņemama, mēs to izmēģinām arī saskarsmē ar saviem suņiem.

Pēdējā grāmata, ko esam izlasījuši un iesakām izlasīt arī citiem, ir Dženas Fennelas grāmata “Saruna suņu valodā”, kas ir iztulkota arī latviešu valodā.

No šīs grāmatas savā ikdienā esam papildus ieviesuši vienu jaunu metodi – suņa ignorēšanu satiekoties pēc šķiršanās. Ievērot šo likumu nav vienkārši, jo tā gribas samīļot un sabužināt savus draugus, kad viņi priecājas Tevi sagaidot mājās. Tomēr esam pārliecinājušies, ka šī metode strādā:) Dažos teikumos to nav iespējams izstāstīt. Lai saprastu, ir jāizlasa visa grāmata:)

 

 

 

 

 

  • “Ziemas deja, pārdrošs brauciens suņu pajūgā”, Gerijs Polsens, 1999/2000.gads

ziemas-dejaAr lielu interesi lasījām šo aizraujošo stāstu par gatavošanos Iditarodas sacensībām. Lieliska iespēja iepazīties ar vēl viena cilvēka pieredzi darbojoties ar kamanu suņiem 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

  • “Kā saprasties ar suni”, Stenlijs Korens

ka-saprasties-ar-suni

Grāmatas autors ir cilvēku psihologs, kas aizraujas ar suņu pētīšanu. Izlasot šo grāmatu, noteikti iegūsiet daudz informācijas, kas balstīta uz faktiem un secinājumiem, kuri veikti novērojot ne tikai suņus, bet arī citus dzīvniekus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja esi izlasījis kādu labu grāmatu saistībā ar suņiem vai seko kādam noteiktam suņu apmācības skolotājam, priecāsimies, ja padalīsies ar informāciju arī ar mums 🙂 Šī informācija būs noderīga arī citiem šīs lapas apmeklētājiem.